Aprilia, cesta k úspechu

Aprilia, značka majstrov sveta. Aprilia je športovou značkou Piaggio Group a vedúcou značkou v Európe, pokiaľ ide o motocyklové športy.

Úspech v číslach

S 294 víťazstvami v MotoGP je značka Aprilia najúspešnejším európskym výrobcom motocyklov v pretekoch cestných motocyklov. Je tiež držiteľom 52 svetových titulov: 38 titulov získala Aprila v Grand Prix cestných motocyklov majstrovstiev sveta (20 v kategórii 125 ccm a 18 v kategórii 250ccm), 5 titulov v triede Superbike (jazdec / výrobca (double) v roku 2010 a 2012, titul výrobca v roku 2013) a 9 Off-Road titulov (7 v triede Supermoto a 2 v Triale). *

*Všetky uvedené údaje boli zozbierané na konci sezóny 2013

Víťazstvá motocyklov značky Aprilia

História

Aprilia stala súčasťou Piaggio Group v roku 2004. S re-organizáciou Noale Racing divízie, skupina rozšírila obzory svojich pretekárskych aktivít, od návratu do off-road súťaží až po debut v SBK v roku 2009 s RSV4. Tento veľmi úspešný projekt zabezpečilo päť titulov majstra sveta v rokoch 2010 - 2013.

Produktová rada

Súčasná ponuka motocyklov značky Aprilia predstavuje pestrú škálu modelov, ktorých spoločnými znakmi sú moderné technológie a športový duch: od dvojvalcového naháča Shiver 750 po supermotard Dorsoduro (dostupný v dvoch modeloch 750 ccm a 1200 cmm), od Mana 850, prvého motockyla na svete s automatickou prevodovkou po impozantný tourer Caponord 1200, od super naháča Tuono V4 po rodinu RSV4, ktorá je k dispozícii v dvoch verziách R a Factory, ktorá sa stala základom pre súťažné motocykle v seriály WSBK.

Ponuka skútrov značky Aprília je rovnako pôsobivá. Vlajkovou loďou v tomto segmente je bezpochyby Aprilia SRV 850, ktorá je nasilnejším skútrom aký bol kedy vyrobený. Je vybavený pokročilým balíkom elektronických kontrol vrátane ASR a ABS.

Technológie a know-how

S množstvom výnimočných technických riešení - vyvinutých pre motocyklový šport a používaných v sériovej výrobe - si značka Aprilia urobila dobré meno a vydobila postavenie na motocyklovej scéne ako technologický líder. Pre dosiahnutie najlepších podvozkov, ktoré sú doplnené o pokročilé technické a elektronické kontrolné systémy, je výroba motocyklov v Noale doslova umením. Poznatky ktoré Aprilia získava z motocyklových športov, prenáša do sériových motocyklov a skútrov za účelom zvýšenia výkonnosti a bezpečnosti.